ALPLA PLASTİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Geri Dönüşüm

Adres : Nidakule Ataşehir Ofis Barbaros Mahallesi Begonya Sokak No: 3 Kat: 6 34746 Ataşehir/İstanbul/Türkiye
Eposta :info@alpla.com
Telefon : (216)(2250196)
Web Sitesi : https://www.alpla.com/en/africa-middle-east-turkey/turkey
Hakkında :

ALPLA, dünyanın dört bir yanında bütünsel plastik ambalaj çözümleri üretiyor. Plastik ambalaj sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biriyiz. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını, 45 ülkede bulunan 178 tesisimiz ile karşılıyoruz.
Yiyecek, içecek, ilaç, madeni yağ, ev bakım, kişisel bakım ve bitki koruma sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların plastik ambalaj ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Uzman çalışanlarımız birçok alanda araştırma faaliyetleri yürütüyor. En yeni teknolojileri kullanarak ve müşterilerimizle yakın bir iş birliği kurarak en kaliteli ve en yenilikçi ambalajları üretiyoruz.

Bir aile şirketi olarak uzun vadeli düşünüyor ve gelecek nesillere güzel bir gelecek sağlamak için çalışıyoruz. Bu nedenle ALPLA olarak, dünyanın bir numaralı sürdürülebilir sert plastik ambalaj üreticisi haline gelmek için çalışıyoruz. Plastiğin, geleceği olan bir malzeme olduğuna yürekten inanıyoruz. Bu geleceği sorumlu ve öngörülü bir şekilde şekillendiriyoruz. Bize göre sürdürülebilir ambalaj çözümlerine giden yolda en önemli unsurlar, yaşam döngüsünün tamamını göz önünde bulundurmak ve plastikleri geri dönüşüme uygun olacak şekilde tasarlamaktır.
ALPLA olarak 25 seneyi aşkın bir süredir plastiklerin geri dönüştürülmesine büyük önem veriyoruz. Mekanik ve kimyasal geri dönüşüm, plastik ambalajlara değer katarak ekonomiyi canlandırır ve çevre kirliliğini önler. Plastikleri kapalı bir çevrim içinde tutarak, örneğin geri dönüştürülmemiş PET yerine geri dönüştürülmüş PET kullanarak sera gazı emisyonlarını yüzde 90 oranında azaltabiliriz. Geri dönüşüm tesislerimizin tahmini yıllık kapasitesi, tüketim sonrası atılmış PET şişelerden oluşan 100.000 ton granül, tüketim sonrası atılmış PE şişelerden oluşan 50.000 ton granüldür.
 


 - ALPLA PLASTİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ.