Etkinlikler
TÜDAM DERNEĞİNİN 10 UNCU KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

DEĞERLİ TÜDAM ÜYELERİ ve SEKTÖR PAYDAŞLARIMIZ,

Derneğimizin 10 uncu Kuruluş Yıl Dönümünü 15 Eylül günü Boğaz’da Tekne Turu yaparak Üyelerimizin ve Sektör Temsilcilerinin katılımı ile kutladık. Gecemize katılarak onur veren üyelerimize ve Sektör Paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

TÜDAM Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vedat KILIÇ açılış konuşmasında;

Dernek olarak geçtiğimiz 10 yıllık süreç aynı zamanda Türkiye’deki atık yönetimi ve geri dönüşüm Sektörünün tüm Paydaşlarıyla birlikte oluştuğu ve geliştiği bir dönemi içeriyor. Daha öncesinde onlarca yıldır herhangi bir mevzuata bağlı olmaksızın varlıklarını sürdüren sektör temsilcileri, Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında çıkan mevzuatlarla birlikte 2000’li yıllardan itibaren lisanslı işletmelere evrildiler. İşte bu noktada TÜDAM, sektörün yeni mevzuatlara uyum sağlayabilmesi ve özellikle değerlendirilebilir atıklar özelinde işlgal eden işletmeler arasında birliğin sağlanması amacıyla 2007 yılında kurulmuştur.

Bugün Derneğimiz Adana’dan Denizli’ye, Gaziantep’den İzmir’e Kahramanmaraş’tan Rize’ye, Diyarbakır’dan Konya’ya Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden 60’a yakın üyeyi çatısı altında barındırmakta ve üyelerimiz de ülkemiz ambalaj atığı kapasitesinin %70’inden fazlasını toplayarak ülke ekonomisine kazandırmaktadır.

Kurulduğumuz günden bu güne kadar TÜDAM’ın temel prensipleri; lisans almış olan sektör temsilcilerini bir araya getirmek, sektöre kurumsal bir kimlik kazandırmak ve sektörü ileri taşımak olmuştur. Bu doğrultuda 10 yıllık zaman zarfında TÜDAM; Sektörümüzü ilgilendiren tüm konularda son derece proaktif bir rol alarak sektörün doğal temsilcisi ve en güçlü sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir.

10’uncu yılını kutladığımız bu anlamlı akşamda bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum.

Çevre Mühendislerini temsilen Genel Sekreter Sayın Cem Ferda TUNCER, İGEDDER Yön.Krl.Bşk. Sayın Yüksel YILMAZ, İstanbul İl Çevre Md.lüğü yetkilileri, bee2b0ee Organizasyon Yetkilisi Sayın Ayce KARADAĞ, KİPAŞ Kağıt Fabrikası Yetkilileri, Sokak Toplayıcıları Dernek Başkanı Sayın Recep bey ve Sektör paydaşlarımız ile Üyelerimizin katılımı ile 10 uncu yılımızı kutladık.

Gecede, Derneğimizin Kurucularından;

Sayın Ekrem Demircioğluna,

Sayın Nüzhet Cafer Yeşilkaya,

Sayın Ertunga Ardeniz,

Sayın Dilaver Şallı,

Sayın Mustafa Saral adına Sayın Osman Kaytan’a

Sayın Hamdullah Eren adına Sayın Osman Kaytan’a plaket verilmiştir.

Ayrıca, Sektöre katkılarından ötürü

Sayın Recycling Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Türkay Özgür,

Sayın TÜKÇEV Genel Müdürü Sayın Özcan Pektaş,

Sayın DİSAN Hidrolik Makine Yön.Krl.Başkanı Hayrettin Can’a sektörümüze yaptıkları katkı ve desteklerinden dolayı plaket takdim edilmiştir.

Yemekten sonra 10’uncu yıl adına yapılan Pastamız Kurucu üyelerimiz ve Yön.Krl. Üyelerimizin katılımı ile kesilmiştir.

Boğaz Turu ile Eğlenceli bir gecenin sonuna gelinerek Gecemiz son bulmuştur.