Etkinlikler
Almanya'da düzenlenecek olan IFAT ENTSORGA fuarındayız.
7-11 Mayıs 2012 tarihlerinde Almanya'da düzenlenecek olan IFAT ENTSORGA fuarındayız.

İki yılda bir organize edilen, dünyanın bu en büyük Su, Atık Su, Geri Dönüşüm ve Çevre fuarına 51 ülkeden 3000’e yakın firma tarafından katılım sağlanmakta ve 170 ülkeden 120.000’i aşkın, sektöründe profesyonel kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Atık yönetim ve geri dönüşüm konulu dünyanın en büyük fuarı olan IFAT ENTSORGA 2012 fuarı 7–11 Mayıs 2012 tarihleri arasında Almanya'nın Münih şehrinde düzenlenecektir. Sektörümüzü ilgilendiren en son teknolojiler, makine ve ekipmanlar ve atık yönetim teknolojilerinin dünya çapında geldiği son noktanın görülebileceği bu fuarın, bu sektör içinde bulunan profesyoneller tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 

Bu maksatla, TÜDAM organizasyonunda  IFAT ENTSORGA fuarını düzenleyen firma olan MESSE MÜNCHEN destekleri ile birlikte bir fuar gezisi planlanmaktadır. 

Gezi 07–11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olup,  KOSGEB desteklerinden faydalanma imkanı doğacaktır. KOSGEB firma başına %50 oranını aşmamak kaydı ile 2,000 TL'ye kadar hibe desteği sağlamaktadır. Derneğimiz KOSGEB desteğinden  faydalanılmasının sağlanılması için organizatörlük  yapacaktır. Katılmak isteyen firmaların öncelikle KOSGEB desteklerinden faydalanabilir durumda olmaları gerekmektedir. Bunun  için tamamlaması gereken belgeler ile ilgili bağlı bulundukları ilin KOSGEB temsilciliğine başvurmaları yeterli olacaktır. Bu gezi için katılıma özel belgeler, katılım onayınızdan sonra sizlere bildirilecektir. 

Gezi operatörlüğü  Messe München'in resmi turizm acentesi olan Yeditepe Turizm acentesi tarafından yürütülecektir.  Gezi süresince rehberlik ve dil bilmeyen katılımcılar için fuar gezisi sırasında  tercümanlık hizmetleri olacaktır. Fuar alanında derneğimiz üyesi İş Adamları  ve diğer gezi katılımcıları için Messe München yetkilileri tarafından bir karşılama resepsiyonu düzenlenecek, yaklaşık 75 EURO değerinde olan 3 günlük fuar bileti ve fuar kataloğu Messe München tarafından TÜDAM için ücretsiz sağlanacaktır. Gezi süresince biri Münih diğeri de Avusturya'da olmak üzere iki Entegre Atık Yönetim ve Geri Dönüşüm Tesisi gezisi düzenlenecektir. 

Ayrıca IFAT Fuarı organizasyonumuzda, TÜDAM tarafından 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü 10.30 - 12.30 saatleri arasında ''DÜNYA ATIK PİYASASINDA YENİ PAZAR TÜRKİYE'' başlıklı bir seminer düzenlenecektir. 

Seminer akış programı

''DÜNYA ATIK PİYASASINDA YENİ PAZAR TÜRKİYE''

Tarih: 9 Mayıs 2012

Saat: 10.30 - 12.30

 

...................

10.30 - 10.45  -   AMBALAJ ATIKLARI VE TEHLİKESİZ INERT ATIKLAR - Ömer BENLİ / TÜDAM Yönetim Kurulu Başkanı

10.45 - 11.00  -   TEHLİKELİ ATIKLAR VE ATIKTAN ENERJİ  - Muhammed  SARAÇ / IZAYDAŞ  Genel Müdür

11.00 - 11.15  -   ELEKTRONİK ATIKLAR  - Murat ILGAR / EXITCOM Genel Müdür

11.15 - 11.35  -   Soru - Cevap

11.40 - 12.20  -   Kokteyl

Kapanış

.........................

Fuara katılmak için derneğimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.