Basında Biz
AKAT Platformu REW İSTANBUL’a ilk kez katıldı.

AKAT Platformu’nun üyeleri arasında, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın yanı sıra RECYCLING INDUSTRY Dergisi, TAP, TÜÇEV, TÜDAM, TÜKÇEV, TÜMAKÜDER, ÇEVKO, ALBİYOBiR, ANELDOĞA, BAYTED, AKÜDER, EXITCOM RECYCLING, GEKSANDER, LASDER, LOKMAN GERİ KAZANIM A.Ş. ve PETDER yer alıyor. 

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonunda, atıkların kaynağında ayrı toplanmasını sağlamak üzere, ülke çapında eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının daha etkili sürdürülebilmesi, atıkların kaynağında toplanması ile ilgili bilimsel çalışmalar yapılmasına destek, mevzuat revizyonu veya yenilenmesi gibi konularda da Bakanlığa öneride bulunulması amacıyla kurulan AKAT Platformu, REW İSTANBUL 2010 Fuarı’na bu yıl ilk kez katıldı.

Bakanlık tarafından lisans, yetki belgesi, izin veya faaliyetleri için uygun görüş verilen sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle oluşan AKAT Platformu’nun üyeleri de fuarın üçüncü gününde, Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Yahşi’nin başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıda, söz alan Recycling Industry dergisi İmtiyaz Sahibi Türkay Özgür’ün önerisiyle Hukuk ile İletişim ve Organizasyon komisyonun oluşturulması kararlaştırıldı. Her iki komisyon gerçekleştireceği ön çalışmayı Akat Platformuyla paylaşarak görüşmeye açacak. Bu arada, AKAT Platformu’nun üyeleri, 19 Temmuz 2010 Pazartesi günü saat 13.30’da Maslak’taki İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yeniden bir araya gelecek. Toplantıda AKAT’ın önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı projeler ele alınacak.